MENU

 • Darmowe oprogramowanie Microsoft dla naszych uczniów-procedura

  Szanowni Państwo,
   
  Jak co roku uruchamiamy procedurę przyznania dostępu słuchaczom IT Szkoły do zasobów Microsoft Imagine Premium (dawniej Dream Spark). Poniżej, przesyłamy informację na temat procedury uzyskania dostępu do zasobów Imagine Premium. Po uaktywnieniu dostęp będzie ważny do 30 września 2018. Dostęp mogą uzyskać wyłącznie osoby posiadające aktualny status nauczyciela lub ucznia szkół zarejestrowanych w projekcie po spełnieniu poniższych warunków. Prosimy o realizację warunków dostępu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 października 2017 do godz. 23.59. Prosimy o potraktowanie tego terminu jako ostatecznego w kwestii uzyskania dostępu do zasobów na ten rok akademicki.
   
  Procedura uzyskania dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki:
   

  1. Zarejestrowanie szkoły przez nauczyciela informatyki w Programie IT Szkoła (wykaz szkół zarejestrowanych w Programie jest dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/slist
  2. Indywidualna rejestracja w Programie IT Szkoła przez nauczycieli i uczniów. Uwaga: uczniowie w procesie rejestracji są zobowiązani dokonać „przypisania” do grupy/nauczyciela oraz wpisać nazwę szkoły zgodną z wykazem jak w punkcie 1. 
  3. Realizacja przez każdego ucznia, który chce uzyskać dostęp do zasobów, co najmniej sześciu kursów po 1 września 2017 lub posiadanie zrealizowanych minimum 129 kursów od momentu zarejestrowania się w programie (realizacja kursu oznacza wykonanie testu do kursu z wynikiem pozytywnym i uzyskanie prawa do wystawienia certyfikatu za kurs) w terminie do 27 października 2017 (indywidualny wykaz zrealizowanych kursów dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/usr,zrealizowane
  4. Uczniowie wyrażający chęć otrzymania dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium, zobowiązani są do wypełnienia formularza dostępnego na stronie: http://it-szkola.edu.pl/status 

  Uwaga: poprawne wypełnienie formularza (weryfikacja powyższych wymagań) skutkuje informacją ”Wniosek został zarejestrowany.”
  Po nadaniu statusu w tym miejscu pojawią się informacje techniczne o dostępie do zasobów.

  5. W dniach 6-9 listopada według stanu na dzień 27 października 2017 r., zostaną sporządzone listy uczniów, którzy będą spełniali warunki 2 i 3. 

  6. Decyzją Rektora uczniom tym zostanie nadany status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2017/2018.
   
  7. Na podstawie decyzji Rektora uczniowie/studenci Programu IT Szkoła przy użyciu  loginów IT Szkoła uzyskają dostęp do zasobów Microsoft Imagine Premium.
   
  8. Nauczyciel informatyki uzyska dostęp do zasobów Microsoft Imagine Premium na podstawie rejestracji w systemie IT Szkoła i „przypisania” do swojej osoby uczniów, jako koordynator programu, gdy minimum 10-ciu przypisanych do niego uczniów oczekuje na nadanie statusu (spełniają wymagania i potwierdzili to wnioskiem. Lista uczniów oczekujących na nadanie statusu dostępna jest pod adresem: http://it-szkola.edu.pl/status).

 • Nowy certyfikat dla naszych uczniów

   

  Zapraszamy do skorzystania z nowego kursu dostępnego na platformie NetAcad. Kurs Programming Essentials in C++ jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy wcześniej nie programowali lub którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę z programowania na przykładzie języka C++. 9 rozdziałów materiałów edukacyjnych, 8 quizów, 8 egzaminów cząstkowych, egzamin próbny, egzamin końcowy oraz ponad 100 laboratoriów.

  Kurs adresowany jest w naszej szkole do uczniów klasy II i III z rozszerzeniem informatycznym

 • Wymiana polsko-niemiecka

  W ubiegłą niedzielę zakończyła się 15 międzyszkolna wymiana polsko-niemiecka (15.09. -24.09.2017). Uczniowie „Morcinka” wraz ze swoimi rówieśnikami z Gesamtschule w Eschweiler uczestniczyli w zajęciach szkolnych i wspólnych wycieczkach – do Aachen, miasta Karola Wielkiego, Ahrweiler, miasteczka znanego z winnic i mieszczącego się tam bunkra rządowego oraz Maastricht w Holandii, gdzie podpisano Traktat o Unii Europejskiej. Dzięki pobytowi w Niemczech zyskaliśmy nowych przyjaciół i poznaliśmy ich rodziny.

  A jak było, zobaczcie sami na zamieszczonych zdjęciach.

  IB-S

     

     

 • Osobliwości Świata Fizyki

  Dnia 6 września 2017 grupy rozszerzenia z fizyki z klas IIa i IIIa uczestniczyły w programie wykładów zatytułowanych " Osobliwości Świata Fizyki" organizowanych już po raz 33 przez Instytut Fizyki UŚ w Katowicach. Na początkowym wykładzie dr Jerzy Jarosz przeprowadził doświadczenia związane z termodynamiką. Główną rolę odgrywał ciekły azot. Na kolejnych wykładach ukazane nam zostały przydatne techniki związane z reakcjami fizycznymi, które jesteśmy sami zastosować na biwaku. Na koniec
  dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat obecności elektromagnetyzmu w naszej codzienności. Obie grupy bardzo miło wspominają wykłady i nie mogą się doczekać kolejnych, ciekawych wykładów.

     


   Daria Balcerzak

 • Spotkanie z kuratorem

  W środę 13.09.17 odbyło się w Katowicach spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty p. Urszuli Bauer z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych. Na to spotkanie został zaproszony nasz uczeń Dominik Borys, który w ubiegłym roku szkolnym został laureatem Olimpiady Fizycznej - jako jedyny z naszego województwa.

  Jeszcze raz  składamy Dominikowi szczere gratulacje i życzymy sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

  BG

 • Rajd Morcinka

  12 września wielkie wydarzenie w Morcinku. Oj, będzie sie działo! Wszystkie klasy Morcinka razem z nauczycielami wyjeżdzają na jednodniowe spotkanie integracyjne.

   

   

   

   

  RAJD MORCINKA 12 WRZEŚNIA 2017

  8.00 WYJAZD - 9.30 PRZYJAZD DO USTRONIA POLANY

  9.50 – 10.20 POWITANIE, ODPRAWA

  10.20 ROZPOCZĘCIE DZIAŁAŃ W GRUPACH

  I. OPCJA CAŁODNIOWA (wybierasz tylko jedną z propozycji)

  • WYCIECZKA PIESZA NA RÓWNICĘ PRZEZ ZAKRZOSEK I ORŁOWĄ

  • WYCIECZKA PIESZA NA CZANTORIĘ I SOSZÓW

  • WYCIECZKA PIESZO- AUTOKAROWA DO WISŁY (ZWIEDZANIE PAŁACU PREZYDENCKIEGO, GRUPA DO 23 OSÓB)

  • WYCIECZKA PIESZO- AUTOKAROWA DO WISŁY MALINKI- ZWIEDZANIE SKOCZNI- ZEJSCIE PIESZE DO WISŁY OSADY

  • RAJD ROWEROWY

  • WJAZD NA CZANTORIĘ

  - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

  - WARSZTATY PLASTYCZNE

  - LEŻAKOWY KLUB GITAROWY

  II. OPCJA MIESZANA

  ZAJĘCIA DO WYBORU (wybierasz jedną z propozycji 1-3 oraz jedną z propozycji A-F)

  10.20 – 11.20  1. ZUMBA  /2. ROZGRZEWKA NA ORLIKU/3. ZAJĘCIA PLASTYCZNE

  11.30 – 14.15   ZAJĘCIA SPORTOWE

  A. TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH NA ORLIKU (UCZESTNIK DRUŻYNY/KIBIC)

  B.NORDIC WALKING I SIŁOWNIA NA SWIEŻYM POWIETRZU

                              ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

  C. „WOLNA SCENA” (UCZESTNIK/WIDZ)        D. TEATR RUCHU

   WARSZTATY       E. KORONCZARSKI         F. KURS MŁODEGO JUHASA:)

  G. SPACER EKOLOGICZNY PO LESIE Z WYKŁADEM LEŚNIKA

  14.30- 15.15  POSIŁEK

  15.15- 16.00 PODSUMOWANIE NA POLANIE 

  16.30- 18.00 POWRÓT

   

 • XXIX Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

  Wszystkich chętnych do reprezentowania naszej szkoły w XXIX Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych, które odbędą się 11 września 2017 r. zapraszamy do zapisywania się u nauczycieli wf w gabinecie wychowania fizycznego.

 • Fitness

  UWAGA!!!

  Od poniedziałku 11 września serdecznie zapraszam: uczennice, mamy, ciocie i znajome na zajęcia fitness do sali gimnastycznej o godzinie 18:00.

  z sportowym pozdrowieniem

  Mariola Mańka-Sgodzaj

 • Wiosną 2017 r. rozpoczęły się prace nad aktualizacją strategii. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tej informacji.

  Jednym z etapów aktualizacji strategii są badania ankietowe dotyczące jakości życia w mieście. Można je wypełniać do 30 września 2017 r.:

  Ankieta dla przedsiębiorców

  Ankieta dla uczniów/studentów

  Ankieta dla mieszkańców

 •  

  Zapraszamy do zapoznania się z listą podręczników i programów nauczania na rok szkolny 2017/2018

 • Najlepsi!

  Z dumą przedstawiamy wyniki egzaminu gimnazjalnego! Jest się czym pochwalić!

  WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

  Oznaczenia:

  GHH - część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

  GHP - część humanistyczna z zakresu języka polskiego

  GMP - część matematyczno - przyrodnicza z zakresu przedmiotów przyrodniczych

  GMM - część matematyczno - przyrodnicza z zakresu matematyki

  GJAP - część z języka angielskiego  na poziomie podstawowym

  GJAR - część z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

  GJNP - część z języka niemieckiego na poziomie podstawowym

  GJNR - część z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym

  GRATULACJE!!!

   

   

 • Zakończenie klas trzecich gimnazjum

  22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum. Po trzech latach....były przemowy, radość i łzy wzruszenia.
  Absolwentom Gimnazjum nr 12 życzymy właściwych wyborów szkół, powodzenia oraz udanych wakacji.

   

   

   

   

   

   

   

 • Podsumowanie

  Rok szkolny 2016/2017 dobiegł powoli końca. Dzisiaj odbył się nasz tradycyjny już apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów. Oj...było tego, było...Jest się czym chwalić:) Rok ciężkiej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców zaowocował naprawdę wielkimi sukcesami. Wszystkim gratulujemy!

   

   

 • Uroczyste wręczenie nagród w Krakowie

  21 czerwca na Akademii Górniczo-Hutniczej im.Stanisława Staszica w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH". Oczywiście na tej uroczystości nie mogło zabraknąć Dominika Borsa. Przypomnijmy, że Dominik uzyskał tytuł laureata I stopnia z fizyki! GRATULACJE!

   

 • Wycieczka do Szwajcarii

  W dniach 5-10 czerwca 2017 uczniowie naszej szkoły spędzili niezapomniane chwile na zagranicznej wycieczce.
  Szwajcaria okazała się bogata zarówno w obiekty ciekawe pod względem historycznym, jak i te o walorach krajobrazowych.

  Słodkie śniadania francuskie, integracja między uczniami gimnazjum i liceum oraz zwiedzanie CERNu i Zamku Chillon to tylko nieliczne z wielu atrakcji doświadczonych w ciągu zaledwie tygodnia.
  Aby dowiedzieć się więcej o przebiegu wycieczki, zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej (kliknj tutaj)

  Serdecznie zapraszamy na kolejne wycieczki!

 • Dominik Borys w finale projektu informatycznego od Algorytmu do Zawodowca

    W dniu 1 czerwca nasza grupa uczniów z klasy II A uczestniczyła w wielkim finale konkursu „Od Algorytmu do Zawodowca ”. Poziom konkursu był bardzo wysoki a Dominik Borys dzięki swojej pasji i pracy dostał się do ścisłego finału w którym brało udział tylko 15 uczniów. Tam zaprezentował swój algorytm i godnie reprezentował naszą szkołę

    Oprócz nagród rzeczowych nasza grupa otrzymała darmowy wstęp na kierunek Informatyka Stosowana oraz od października będą mogli wybrać sobie opiekuna – tutora naukowego z Uniwersytetu Śląskiego który będzie wspierał ich naukowo oraz pozwoli rozwijać swoje pasje matematyczne. Dziękujemy za świetny występ i życzymy powodzenia.

 • 50 Twarzy Morcinka - odsłona czwarta

  Monika Kostka – absolwentka Morcinka, ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, po wejściu Polski do Unii Europejskiej wyjechała do Irlandii. Obecnie prowadzi szkołę polonijną w Arklow Co. Wicklow (www.arklowpolskaszkola.org), gdzie dzieci o polskich korzeniach poznają kulturę polską oraz uczą się języka polskiego. Szkoła działa pod patronatem Polsko-Irlandzkiego Stowarzyszenia Edukacyjnego (https://www.facebook.com/pieaarklow/) , którego jest współzałożycielem. Celem stowarzyszenia jest integracja lokalnej Polonii z Irlandczykami. W tym celu członkowie stowarzyszenia podejmują wiele działań, aby zbliżyć mieszkańców do siebie. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia z języka angielskiego dla Polonii, zorganizowało polską sekcję w lokalnej bibliotece miejskiej – nie zapominając o tym, żeby na półkach pojawiły się tłumaczenia polskich utworów na języka angielski. Stowarzyszenie aktywnie angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych. Celem Stowarzyszenia jest również promocja nauczania języka polskiego, nie tylko dla dzieci polonijnych, ale również i zainteresowanych dorosłych. Stąd, dzięki uprzejmości Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, z inicjatywy stowarzyszenia w Dublinie szkolą się obecnie lektorzy języka polskiego, którzy uczęszczają na Podyplomowe Studa Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego.

 • Sukces uczniów w konkursie z Języka Angielskiego

  Tym razem sukcesy uczniów w konkursach z języka angielskiego.
  XIV Międzygimnazjalny Konkurs J.Angielskiego
  III miejsce - Mateusz Riedel, uczeń klasy  Ic gimnazjum,
  II miejsce - Julia Radziewska, uczennica klasy  IIc gimnazjum

  Konkurs z języka angielskiego FOX:
  wynik bardzo dobry - Mateusz Riedel, uczeń klasy Ic gimnazjum
  wynik  dobry - Powała Mateusz, uczeń klasy Ic gimnazjum
  wynik bardzo dobry - Radziewska Julia, uczennica klasy IIc gimnazjum,
  wynik  dobry - Tomkiewicz Paulina, uczennica klasy  IIc gimnazjum.

  Gratulujemy!

 • Od przedszkolaka do Morciniaka...tym razem fizyka

  Uczestnicy projektu "Szkoła nie tylko dla Einstaina":

  • Łukasz Borówka (1CG),

  • Dominik Dzida (1BG),

  • Sandra Gembora (1BG),

  • Wojciech Niemiec (1CG)

  • Eliza Zawadzka (1CG)

  przeprowadzili wspólnie z nauczycielem fizyki cykl spotkań z przedszkolakami z Przedszkola nr 30 w ramach projektu "Od Przedszkolaka do Morciniaka". Myślą przewodnią spotkań była fizyka balonika. Dzieci bawiąc się poznawały prawa fizyki. Dowiedziały się jak inaczej napompować balonik, stosowały balonik jako napęd robiąc poduszkowiec z płyt CD. Elektryzując balonik robiły sobie balonikowe fryzury, obserwowały przyciąganie przez balonik różnych drobnych rzeczy, oraz oddziaływanie dwóch baloników. Na koniec wykorzystywali balonik jako instrument wydający dźwięki i rakietę.

  AM
   

 • Uniwersytet Młodych Odkrywców

  Grupa gimnazjalistów z klas II i III ukończyła zajęcia na Politechnice Śląskiej  w ramach projektu „Uniwersytet  Młodych Odkrywców”.  Uczestniczyli oni od marca do czerwca  w warsztatach dotyczących mikroorganizmów i wykorzystaniu ich w ochronie środowiska. Młodzi naukowcy uzyskali dyplomy i certyfikaty ukończenia projektu.
  Gratulujemy !

strona:

Kontakt

 • ZSO nr 2 im. G. Morcinka
  ul. Jankowskiego 22

  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: zso2.morcinek@gmail.com
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie