MENU

Sukcesy uczniów Atelier Sztuki i Amatorskiego Teatru „Pierro”

 

 

 

2019/2020

 

 

 

  • Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku

 

Kamil Groń (III b) – laureat

 

Cezary Wróbel (III b) – finalista

 

wygranie wyjazdu do Brukseli (termin przełożony)

 

 

 

  • Uhonorowanie tytułem „Śląski As”

 

stypendysta Kamil Groń

 

 

 

  • Konkurs Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa „Nie jesteś sam”

 

Wiktoria Michalska (III b) i Wiktoria Rzepka (III b) – nagroda główna

 

Martyna Pataj (I bn) – nagroda główna

 

 

 

  • XI Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

     

wygranie wszystkich trzech debat o wyjście z grupy, zakwalifikowanie do finału regionu

 

 

 

  • XIV Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Patronów i Świętych

     

II miejsce w Polsce – spektakl klasy III b „I świynty Antoniczek i świynty Walencik, a nojlepi… wszyscy świynci razym wziynci”

 

III miejsce w Polsce – spektakl klasy I b „1257 schodów do nieba i… jedno Hanikowe drzewo”

 

 

 

  • szkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

     

Wiktoria Rzepka (III b) – II miejsce

 

 

 

  • Przygotowanie ze Śląskimi Technicznymi Zakładami Naukowymi w ramach innowacji pedagogicznej widowiska „To tu rodziła się Polska”

 

 

 

  • XXIII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze kolędowanie”

     

Wiktoria Rzepka (III b) i Wiktoria Michalska (III b) – nagroda główna

 

Martyna Pataj (I bn) – nagroda główna

 

 

 

  • Miejski konkurs recytatorski „O laur zielonej róży” oraz OKR (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)

 

kategoria poezji śpiewanej – laureatki:

 

Wiktoria Michalska (III b) – laureatka

 

Wiktoria Rzepka (III b) – laureatka

 

Aleksandra Masson (I bn) – laureatka

 

Martyna Pataj (I bn) – wyróżnienie

 

 

kategoria recytatorska:

 

Iga Cich (I b) – wyróżnienie

 

 

Wiktoria Rzepka oraz Aleksandra Masson wygrały nominację do reprezentacji miasta w wojewódzkim etapie konkursu ogólnopolskiego.

 

 

 

 

 

2018/2019

 

 

 

  • Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku

     

Kamil Groń (II b) – laureat

 

Cezary Wróbel (II b) – finalista

 

 

 

  • III Regionalny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Zaangażowanej

     

Duet: Wiktoria Rzepka (II b) i Magdalena Meiksner (II b) – I miejsce

 

Zespół wokalny z klasy II b – II miejsce

 

 

 

  • Miejski Konkurs Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa

     

Wiktoria Rzepka (II b) i Wiktoria Michalska (II b) – nagroda główna

 

 

 

  • XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Patronów i Świętych

     

I miejsce w Polscespektakl klasy II b (Atelier Sztuki) „Taka święta codzienna, czyli... zeszyty Natalii T.”

 

 

 

  • X Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

 

III miejsce w regionie Zosia Graca (II c), Wojtek Ptaś (II a), Edyta Woryna (II a), Kamil Groń (II b)

 

wyjazd drużyny do Brukseli

 

 

 

  • XXVII miejski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze kolędowanie”

 

Wiktoria Rzepka (II b) – I miejsce

 

Wiktoria Michalska (II b) – wyróżnienie

 

 

 

  • Miejski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Jasełkowych

     

I miejsce – spektakl klasy II b „Wielke gody, czyli wilijo na Śląsku”

 

 

 

  • Miejski konkurs recytatorski „O laur zielonej róży” oraz OKR (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)

 

kategoria poezji śpiewanej:

 

Wiktoria Michalska (II b) – laureatka

 

Wiktoria Rzepka (II b) – laureatka

 

 

kategoria recytatorska:

 

Emilia Wojewodzic (II b) – laureatka

 

 

konkurs wywiedzione ze słowa:

 

Magdalena Meiksner (II b) – laureatka

 

Iga Cich (III bg) – laureatka

 

 

Wiktoria Rzepka, Wiktoria Michalska, Emilia Wojewodzic oraz Magdalena Meiksner wygrały nominację do reprezentacji miasta w wojewódzkim etapie konkursu ogólnopolskiego. Wiktoria Rzepka zdobyła tam wyróżnienie.

 

 

 

  • Bytomska Debata Śląska

     

Paweł Langer (III bg) – wyróżnienie

 

 

 

  • Miejski Konkurs Gwarowy „Ślązoki niy gynsi”

     

I miejsce – Sandra Malikowska (III bg) i Oliwia Bieniek (III bg)

 

wyróżnienie – Emilia Wesołowska (III bg) i Jakub Zając (III bg)

 

 

 

  • Morcinkowy” Festiwal Szkolnych Zespołów Teatralnych

     

I miejsce – spektakl klasy II b „Zośka wariatka”

 

I miejsce (kategoria gimnazjalna) – spektakl klasy III bg „Bojka ło tym, jak śląski ludek diobła nauczoł”

 

 

 

  • XXIX Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

     

nagroda główna (kategoria gimnazjalna) – spektakl klasy III bg „Bojka ło tym, jak śląski ludek diobła nauczoł”

 

wyróżnienie – spektakl klasy II b „?, czyli droga do szczęścia Zośki wariatki”

 

 

 

  • Festiwal Baśni Śląskiej

 

I miejsce w regionie – spektakl klasy III bg „Bojka ło tym, jak śląski ludek diobła nauczoł”

 

wyjazd klasy na trzydniową warsztatową wycieczkę do Koszęcina, PZPiT „Śląsk”

 

 

 

  • Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego

     

Kamil Groń (II b) – beneficjent

 

 

 

  • Gala artystyczna Finału Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego „W kręgu Poezji i Prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

 

wyjazd grupy uczennic klasy II b do Ravensbrück i Berlina

 

 

 

 

 

2017/2018

 

 

 

  • XII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Patronów i Świętych

     

II miejsce w Polsce – spektakl klasy I b (Atelier Sztuki) „I bedziesz widzioł swój Giewont”

 

III miejsce w Polsce – spektakl klasy II bg „A w Warszawie na Krochmalnej też była Anatewka”

 

 

 

  • II Regionalny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Zaangażowanej

     

I miejsce – zespół wokalistek

 

I miejsce – solistka Wiktoria Rzepka (I b)

 

 

 

  • Miejski Konkurs Piosenki Patriotycznej „Niech płynie w niebo dumny śpiew”

     

Wiktoria Rzepka (I b) – III miejsce

 

 

 

  • Międzyklasowe widowisko „A to Polska właśnie” - wystawione na miejskim rynku z okazji inauguracji obchodów stulecia odzyskania niepodległości

 

 

 

  • Miejski konkurs „Nasze kolędowanie”

     

Wiktoria Rzepka (I b) – nagroda główna

 

Natalia Juszcze (III a) – nagroda główna

 

Wiktoria Michalska (I b) – wyróżnienie

 

Grupa wokalna (I b) – nagroda główna

 

 

 

  • IX Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

     

II miejsce w regionie – Zosia Graca (I c), Wojtek Ptaś (I a), Kamil Groń (I b) i Edyta Woryna (I a)

 

wyjazd drużyny do Strasburga

 

 

 

  • Miejski konkurs recytatorski „O laur zielonej róży” oraz OKR (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)

     

kategoria recytatorska:

 

Aleksandra Jagielska (III a) – laureatka

 

Emilia Wojewodzic (I b) – laureatka

 

Karolina Kiołbasa (I b) – laureatka

 

Iga Cich (II bg) – laureatka

 

 

kategoria wywiedzione ze słowa:

 

Magdalena Meiksner (I b) – laureatka

 

kategoria poezji śpiewanej:

 

Wiktoria Rzepka (I b) – laureatka

 

Wiktoria Michalska (I b) – laureatka

 

 

Aleksandra Jagielska, Wiktoria Rzepka, Emilia Wojewodzic oraz Magdalena Meiksner wygrały nominację do reprezentacji miasta w wojewódzkim etapie konkursu ogólnopolskiego – wszystkie zdobyły tam wyróżnienie.

 

 

 

  • Miejski Konkurs Gwarowy „Ślązoki niy gynsi”

     

II miejsce – zespół z klasy II bg (Iga Cich, Emilia Wesołowska, Sandra Malikowska)

 

 

 

  • Bytomska Debata Śląska

     

Paweł Langer (II bg) – II miejsce

 

 

 

  • Gala artystyczna Finału Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego „W kręgu Poezji i Prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

     

wyjazd grupy uczennic klasy I b do Ravensbrück i Berlina

 

 

 

  • Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkolnej

     

kategoria teatralna:

 

spektakl klasy II bg „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki” - nagroda

 

 

kategoria wokalna:

 

Natalia Juszcze (III a) – nagroda

 

Wiktoria Rzepka (I b) – nagroda

 

 

kategoria taneczna

 

grupa gimnazjalno-licealna – wyróżnienie

 

 

 

  • Uroczyste obchody XX-lecia Amatorskiego Teatru „Pierro”

 

 

 

  • Miejski Konkurs Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa

     

Wiktoria Rzepka (I b) – nagroda główna

 

Natalia Juszcze (III a) – nagroda główna

 

 

 

  • Wojewódzki Konkurs Wokalny „Muzyczne Diamenty”

     

Wiktoria Rzepka (I b) – III miejsce

 

 

 

  • Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego

 

Cezary Wróbel (I b) – beneficjent

 

 

 

  • Zdobycie dla szkoły I miejsca w wojewódzkim konkursie na edukację regionalną



 

Kontakt

  • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej
    sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl

    Elektroniczna skrzynka podawcza – ePUAP:
    IILORudaSlaskie
  • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie