ZJAZD 90-LECIA

   

  E-sport - świadomy gaming

  Od września 2017 roku, jako pierwsza szkoła w Rudzie Śląskiej otwieramy grupę
  e-sportową i to jest fakt obok którego nie przechodź obojętnie.

  A co to jest?

       Grupa e-sportowa brzmi zagadkowo? E- sport to inaczej sport... komputerowy. Nastolatkowie uczą się jak zostać zawodowymi graczami komputerowymi, komentatorami turniejów oraz jak wygląda projektowanie gier.

  Jeżeli pytasz dlaczego?

       To jest grupa którą chcemy tworzyć dla wszystkich chętnych ale szczególną uwagę przykładamy aby powiązać to w niedalekiej przyszłości ściśle z programowaniem gier komputerowych. Jest to atrakcyjny kierunek naszych działań, dający szansę na zdobycie nowych, przydatnych na rynku pracy i nie tylko umiejętności i poznanie nowoczesnych technologii informacyjnych.

       Grupa e-sportowa będzie 15 osobowa grupą młodych ludzi którzy będą naszą szkołę w przyszłości reprezentować m.in. w turniejach. Młodzież tak jak to jest realizowane w najlepszych szkołach w Polsce będzie pracować pod kierunkiem e-trenerów oraz szkolnego pedagoga i psychologa. Nasze działania e-sportowe opieramy o innowacje edukacyjną, która nakreśla ramy i działania podjęte w tym zakresie. W programie innowacji m.in. umiejętność współpracy w grupie oraz doskonalenie myślenia przestrzennego, wielowątkowego, koncentracji  i nie tylko.

  Rodzicu myślisz czy to ma sens?

       To nie jest granie dla zabicia czasu i uzależniania. Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko zbyt wiele czasu marnuje przy komputerze, a przy tym nie zdobywa żadnych przydatnych mu w przyszłości umiejętności, ta grupa nauczy się właściwego korzystania z technologii informacyjnej, wewnętrznej, potrzebnej w każdym sporcie dyscypliny i kształtowania charakteru.

       Oprócz tego nad postępami Twojego dzieckiem będą stale czuwali psycholog, pedagog i trenerzy e-sportowi a uzależnieniu od komputera mówimy stanowczo NIE. Nasz wewnętrzny regulamin oraz innowacja grupy e-sportowej ściśle nakreśli ramy jakie musisz spełniać aby pracować w naszej grupie, czas jaki możesz tej pasji poświęcić i przede wszystkim naukę traktować na pierwszym miejscu.

  Jak dostać się do grupy?

       Planujemy nawiązanie współpracy z organizacjami e-sportowymi. Zakładamy, że zgłoszą się do nas uczniowie, którzy już posiadają doświadczenie w grach takich jak League of Legends czy  CS GO. W kolejnych latach natomiast będziemy podnosić wymagania i realizować wyższe cele. Priorytetem pozostaje dla nas oczywiście realizacja programu nauczania i wysoki poziom kształcenia uczniów, dlatego też wyniki w nauce będą jednym z najważniejszych kryterium dopuszczającym do członkostwa w drużynie.

  #To na dobry początek#_ #Jesteś gotów#@#Morcinek#

  Kontakt

  • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej
   ul. Jankowskiego 22
  • 32 242 01 25,

  Morcinek w obiektywie

  Mapa

  Kontakt ePUAP

  ePUAP: Elektroniczna skrzynka podawcza – ePUAP: (Identyfikator w ePUAP)
  IILOMorcinek