ZJAZD 90-LECIA

  • Final Olimpiady Wiedzy o Bezpieczenstwie i Obronnosci

   Final Olimpiady Wiedzy o Bezpieczenstwie i Obronnosci

   24-25 marca odbyl sie w Warszawie final Olimpiady Wiedzy o Bezpieczenstwie i Obronnosci organizowany przez Uniwersytet Warszawski. Uczen naszej szkoly -klasy 3c- Grzegorz Frank zostaly jej laureatem!!! Dziekujemy Grzegorzowi, że reprezentowal nasza szkole w stolicy i raz jeszcze GRATULUJEMY.

  • I miejsce w I Rudzkim Turnieju Logicznego Myślenia „Łamigłówki mądrej główki”

   I miejsce w I Rudzkim Turnieju Logicznego Myślenia „Łamigłówki mądrej główki”

   Nasi uczniowie zajęli I miejsce w Rudzkim Turnieju Logicznego Myślenia „Łamigłówki mądrej główki” 

   Kinga Swandzikowska

   Maciej Skrzyposzek

   Tomasz Sulżycki

   Serdecznei gratulujemy !

  • CIEKAWE SPOTKANIA DLA MATURZYSTÓW

    CIEKAWE SPOTKANIA DLA MATURZYSTÓW

    W piątek odwiedził nas dr Krystian Dudek, właściciel Instytutu Publico, wykładowca Akademii WSB, były Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, autor kampanii PR, doradca firm, osób publicznych czy sztabów wyborczych. Rozmawialiśmy o tym jak doskonalić swoją autoprezentację, budować markę osobistą, komunikować siebie. Jak być w tym wszystkim autentycznym, wiarygodnym i skutecznym.

    Szkolenie okraszone wieloma praktycznymi przykładami z życia i świata biznesu pokazało jak stosować zasady prowadzące do sukcesu. To nie pierwsze nasze spotkanie z dr. K. Dudkiem. Każde pamiętamy jako merytoryczne, a jednocześnie otwarte i pełne poczucia humoru, nastawione na potencjał i potrzeby naszych uczniów i kadry pedagogicznej. A o dobrej atmosferze i zadowoleniu uczestników świadczy załączone zdjęcie.

  • TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY – HARMONOGRAM

   TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY – HARMONOGRAM

   10.III (piątek) - Matematyka bez granic

    

   11.III (sobota) - Dzień zadaniowy

    

   13.III (poniedziałek) – Warsztaty z Cyberbezpieczeństwa. Konkurs słodkości i pyszności (klasy pierwsze)

    

   14.III (wtorek) – Święto Liczby π – wyjazd na Uniwersytet Śląski. Konkurs słodkości i pyszności (klasy drugie)

    

   15.III (środa) – Wykłady naukowe – wyjazd na Politechnikę Śląską oraz na Uniwersytet Ekonomiczny

    

   16.III (czwartek) – Wykłady i prezentacje uczniów. Kangur matematyczny. Konkurs słodkości i pyszności (klasy trzecie)

    

   17.III (piątek) – Wyniki konkursu na najlepszy wystrój sali.

    

    

  • „Misja Wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”

   „Misja Wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”

   WSTI w Katowicach

   W naszej szkole realizujemy dla klasy 1A zajęcia w ramach projektu pt. „Misja Wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach. Tematyka zajęć to "Budowanie i programowanie robotów". Terminarz warsztatów to: 1/8/15.02.2023

  • AUTORSKA PASTORAŁKA NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW

   AUTORSKA PASTORAŁKA NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW

   Święta tuż, tuż ... 

   w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę zespół ,,5 o' clock", który tworzą uczniowie Morcinka,  zaprasza do posłuchania autorskiej pastorałki.️

   ,,Niemowlątko” to utwór przygotowany przez Zosię Ptaś, Marysię Tomecką, Szymona Kwiatkowskiego (wszyscy z 3B!) oraz Rafał Dudka i Mateusza Bagińskiego.

   GRATULACJE JESTEŚMY Z WAS DUMNI JAKO CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA.

  • SUKCES NASZEGO UCZNIA W OLIMPIADZIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

   SUKCES NASZEGO UCZNIA W OLIMPIADZIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

   9 grudnia uczeń klasy IIIC Grzegorz Frank zakwalifikował się jako jeden z dziesięciu osób w regionie do finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

   24-25 III 2023 r. w Warszawie będzie walczył o jeden z 36 indeksów na studia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w stolicy.

  • PROGRAM SZKÓŁ PARTNERSKICH UMCS

   PROGRAM SZKÓŁ PARTNERSKICH UMCS

   ​​​​Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

   ​​​​

    

   Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych. Umowy o współpracy dotychczas podpisało ponad 8szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy. Jesteśmy w gronie szkół, które nawiązały współpracę i dzięki temu realizujemy szereg zajęć i warsztatów dla młodzieży.

  • PROJEKT „MISJA WIEDZA – WARSZTATY EDUKACYJNE DLA MŁODZIEŻY"

   PROJEKT „MISJA WIEDZA – WARSZTATY EDUKACYJNE DLA MŁODZIEŻY"

   Rozpoczynamy od 7 grudnia kolejne warsztaty z informatyki dla klasy 3D w ramach projektu pt. „Misja Wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach. Tematyka zajęć to "Tworzenie serwisu internetowego". Instytucja Pośrednicząca to Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

  • DNI HUMANISTYKI 2023

   DNI HUMANISTYKI 2023

   Tradycyjnie w grudniu zapraszamy na DNI HUMANISTYKI W MORCINKU! 📣😊

   Będzie się działo! 👍

    

   Kalendarium wydarzeń :

    >28.11. - klasy 3a i 3 c - wyjazd na wystawę multisensoryczną malarstwa Vincenta Van Gogha,

   >29.11. - konkurs "Wszechstronny Koneser Polszczyzny" - drużyna Morcinka z p. A. Morajko - Fornal,

   > 1.12. - klasy 2d, 3d, i 4a - wyjazd na koncert do NOSPR-u,

   > 2.12. - klasy 1b i 3b - warsztaty p. Eweliny Małachowskiej z IPN-u, pt. "Kobiety z Ravensbruck" - godz. 11.30, sala 109,

   > 2.12. - klasa 2b - wieczorny spektakl Teatru Rozrywki "Cabaret",

   > 4.12. - udział uczniów Morcinka w uroczystej Mszy Barbórkowej,

   > 5.12. - Konkurs z wiedzy o epoce romantyzmu dla klas 3, sala 109.

   - konkurs na najlepszą stylizację wybranego bohatera literackiego - uruchomcie wyobraźnię, niech Morcinek zapełni się postaciami z Waszych ulubionych książek,

   - konkurs plastyczny - zilustruj wybraną balladę Adama Mickiewicza (prace w technice dowolnej prosimy oddawać w sali 305, w ręce p. Foik-Winek),

   > 6.12. - szkolny finał I etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - obrona prac kandydatów do II etapu, sala 204, klasa 3c,

   > 7.12. - klasy 1e i 1d - wyjazd na wykłady do Stacji Biblioteka,

   - klasa 3b - udział w finale Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku w formie online, sala 109,

   > 8.12. - wyjście wszystkich klas do Domu Kultury Bielszowice, na spektakl "Dziady" w wykonaniu Zespołu Teatralnego Pierro, pod kierunkiem p. A. Morajko - Fornal,

   > 9.12. - klasy 1b i 2b - wyjazd do Krakowa na wystawę obrazów Tamary Łempickiej oraz wystawę "Modernizm" w Muzeum Narodowym. Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym,

    

   12.12. - matura próbna CKE z języka polskiego - klasy czwarte,

   13.12. - klasy 1c oraz 4a - wyjazd do Muzeum Górnośląskiego na warsztaty " Skarby śląskiej szafy" - 1c, " Twórczość Brunona Schulza" - klasa 4a.

   Życzymy owocnej nauki! A przy okazji świetnej rozrywki. 😊

   Zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych❤️

  • PONOWNIE W APA SMART

   PONOWNIE W APA SMART

   Tym razem uczniowie klasy 3c mieli przyjemność zobaczyć, wysłuchać i podziwiać pracę przedstawicieli APA GROUP, którzy zajmują się opracowaniem technologii ułatwiającej codziennie życie. Uczniom przedstawiono, na czym polega praca przy inteligentnej automatyce przemysłowej i przy systemach zarządzania budynkami. Zaprezentowano też przykładową funkcjonalność platformy Nazca, która pozwala sterować nie tylko budynkami,dzielnicami,fabrykami, ale nawet całym miastem. Po raz kolejny specjalnie dla nas dr Sebastian Temich przedstawił wykład dotyczący pracy nad sztuczną inteligencją, tworzenia algorytmów, zapotrzebowania zawodowego w danym miejscu.

   Innowacyjnie, nowocześnie,  przyszłościowo- by lepiej się funkcjonowało w życiu- z takim wnioskiem wyszliśmy z miejsca pełnego specjalistów i ludzi z pasją.

    Zostaliśmy wyśmienicie  poczęstowani zarówno ciekawymi spostrzeżeniami o sztucznej inteligencji, jak i smacznym posiłkiem, za co bardzo serdecznie dziękujemy! :-)

   Dorota Piela

  • ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW Z ROBOTYKI

   ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW Z ROBOTYKI

   Serdecznie dziękujemy WSTI w Katowicach za przeprowadzenie warsztatów z robotyki. Zajęcia jak zawsze były ciekawe i inspirujące dla naszej młodzieży a turniej końcowy stanowił ciekawe podsumowanie zmagań młodzieży z budowaniem i programowaniem robotów. Najlepiej zaprezentowała się grupa o tajemniczej nazwie Uwuwewue w składzie: Jakub Poborski, Miłosz Midor, Szymon Bochenek, Piotr Leszczyna, Jakub Gatner. Serdecznie gratulujemy.

  • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to czwartek, 10 listopada.

  • ROZPOCZYNAMY WARSZTATY Z ROBOTYKI

   ROZPOCZYNAMY WARSZTATY Z ROBOTYKI

   W dniu 7.11.2022 klasa 1F rozpoczęła zajęcia z robotyki. Zajęcia rozpoczęły cykl trzech warsztatów, na których nasza młodzież będzie zgłębiać tajniki projektowania i programowania robotów.

  • WIZYTA W MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI

   WIZYTA W MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI

   ​​​W dniu 09.11.2022 klasy II i III rozszerzenie z informatyki odwiedziło Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. 

   Muzeum Historii Komputerów i Informatyki – muzeum prywatne poświęcone historii komputerów i informatyki utworzone w Katowicach 12 grudnia 2012 roku.

   Zbiory sprzętowe są ogromne, a prowadzony wykład stanowił bardzo ciekawe spojrzenie na komputery wczoraj i dziś.

    

  • SUKCES INFORMATYCZNY

   SUKCES INFORMATYCZNY

   Projekt „Wyzwanie-Zdobądź Kwalifikacje Przyszłości” 

    Miło nam poinformować, że nasza młodzież zdobyła drugie miejsce w projekcie „Wyzwanie-Zdobądź Kwalifikacje Przyszłości” 

    Dzięki inicjatywie IBM „Zdobądź Kwalifikacje Przyszłości”, czyli modułowi online i towarzyszących mu prelekcji zorganizowanych przez specjalistów z Instytutu Badań Edukacyjnych, uczniowie mieli szanse dowiedzieć się więcej o kwalifikacjach docenianych na nowoczesnym rynku pracy oraz o tym, jak je zdobywać.

    Poniżej lista klas, które aktywnie uczestniczyły w projekcie:
   1. Klasa 1A
   2. Klasa 2A
   3. Klasa 3A

   Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.
    

  • DIA DE LOS MUERTOS

   DIA DE LOS MUERTOS

   Czas na małe podsumowanie

    Na samym początku pragnę wszystkim Wam podziękować za przybycie, za wspólna zabawę i NIEWIARYGODNE przygotowanie

     Ogromne podziękowania należą się wszystkim którzy choć trochę pomagali przy organizacji przedsięwzięcia. Klasie 3c za opracowywanie tematu od ponad pół roku. Za wielkie zaangażowanie i chęć pomocy. Dla 3 dziewczyn Julii, Marysi i Juliiza kwiatki i gitary. Wielu z Was pomagało przy wystroju sali i za to bardzo dziękuję.

     Imprezę prowadził DJ Merci M.

     Konkurs na najlepsze przebranie był na BARDZO wysokim poziomie. Wielkie problemy miała komisja z wytypowaniem zwycięzców. Postanowiono przyznać nie dwie, a cztery nagrody główne. A oto osoby, które wygrały: Bieniasz N., Skudlik Z., Woczka A. oraz Dmowski F. Gratulujemy. Po odbiór nagrody zapraszamy do sali 212.

     Losowanie nagród z "cegiełek" odbyło się pod czujnym okiem komisji, "sierotek" i głównego sponsora nagród: Natalii M. Ogromne podziękowania . Lista zwycięzców zostanie wywieszona na drzwiach sali.... 212po godzinie 9:20, odbiór nagród po okazaniu biletu z odpowiednim numerem.

   Dziękuję Było cudownie. Jesteście wspaniali. T. F.

  • WIZYTA W APA SMART

   WIZYTA W APA SMART

   Uczniowie klasy 3a zwiedzili Black House, pierwszy w Polsce całkowicie  funkcjonalny dom inteligentny, pełny nowoczesnych rozwiązań automatyki i systemów zarządzania przestrzenią. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się organizacji pracy w takim miejscu oraz poznania ścieżki kariery wybranych pracowników. Niewątpliwą atrakcją było zwiedzenie poszczególnych pomieszczeń, sterowanych innowacyjną aplikacją. Dzięki uprzejmości p. Sebastiana Temicha (Data Scientist, Inżynier Big Data), uczniowie dodatkowo wysłuchali wykładu, dotyczącego sztucznej inteligencji w praktyce.

   Bardzo dziękujemy pracownikom APA GROUP za tak przemiłe przyjęcie i cenną lekcję nowoczesnego stylu życiu.

   Dorota Piela

  • „Misja Wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży” WSTI w Katowicach

   „Misja Wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży” WSTI w Katowicach

     W naszej szkolnej Akademii Robotyki będziemy realizować w listopadzie 2022 r. projekt organizowany przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach. Projekt będzie realizowany w klasie 1F

  • II EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNO-MENTORINGOWEGO - DZIEWCZY W GRZE

   II EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNO-MENTORINGOWEGO - DZIEWCZY W GRZE

     Z myślą o uczennicach szkół średnich z Państwa powiatu Fundacja Edukacyjna Perspektywy, pozarządowa organizacja non-profit, od prawie 25 lat pomagająca młodym ludziom w wyborze drogi kształcenia i rozwoju zawodowego - wraz CDPROJEKT RED, słynnym polskim studiem developerskim tworzącym znane na całymświecie gry wideo (m.in. serię gier z cyklu Wiedźmin) ogłosiły start IIedycji programu stypendialno-mentoringowego "Dziewczyny w grze!" skierowanego do uczennic szkół średnich zainteresowanych rozwijaniem swoichtalentów plastycznych, pisarskich i programistycznych w branży gier wideo.

       Rekrutacja do programu trwa do 30 października 2022 na stronie:https://dziewczynywgrze.pl/formularz/

     Dziewczyny w grze! to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowydla kobiet w gamingu i gamedevie, skierowany do uczennic szkół średnichkażdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości.

     W skład programu wchodzą:

   -roczne stypendium w wysokości 1 000 PLN brutto/mies,    

   -indywidualna opieka mentorska ekspertek i ekspertów z CD PROJEKT RED,    

   -cykl warsztatów z tworzenia gier wideo.

   Zapraszamy

  strona:

  Kontakt

  • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej
   ul. Jankowskiego 22
  • 32 242 01 25,

  Morcinek w obiektywie

  Mapa

  Kontakt ePUAP

  ePUAP: Elektroniczna skrzynka podawcza – ePUAP: (Identyfikator w ePUAP)
  IILOMorcinek